Ozonlu Araç Temizliği

Arabadaki duman kokusunu veya diğer kokuları gidermek için temizlik ve ovalama, kabartma tozu ve birçok yöntemi deneyebilirsiniz. Özellikle kumaşa bulaşmışsa, kokudan kurtulmak zor olabilir. Başka bir yol da malzemeyi şampuanlamaktır, ancak bu her zaman işe yaramayabilir. Ozonlu araba temizliği, yıkanamayan bu kokulu karışımların giderilmesine yardımcı olur.

Ozonlu Araç Temizliği Nedir?

Kötü kokuları, virüsleri ve bakterileri ortadan kaldırmak için O3 (ozon gaz) uygulamasıdır. Ozonlu araç temizliği yapılırken bir oto kuaförü kokunun yoğunluğuna göre belirli bir süre aracınızda ozon jeneratörü bulundurur. Arabanızı dolduran gaz kokuyu etkisiz hale getirir ve virüsleri ve bakterileri öldürür. Bu nedenle ozon tedavisi kokuların giderilmesinde en etkili yöntemdir. Bir gaz olarak, havalandırmaların içine, koltukların çok altına, döşeme liflerini doyurabilir ve ulaşamayacağınız tüm ayrıntılara ve köşelere ulaşabilir. Ayrıca günümüzde sigara dumanından kurtulmak için en çok takip edilen yöntemdir.

Ne Zaman Araç Ozon Temizliği Yaptırmalıyım?

Giderilemeyen araç kokularının en yaygın nedenlerinden biri tütün dumanıdır. Pasif sigara dumanında bulunan görünmeyen bir kimyasal olan fenol, göz ve solunum yollarında tahrişe neden olur. Ozon tedavisini yaptırmanız gereken zamandır. Ozon işlemi, kalan fenol gazını tamamen oksitleyerek kokuyu etkili bir şekilde nötralize edecektir. Moleküller maskelenmek veya filtrelenmek yerine yok edildiğinden koku geri gelmeyecektir.

Ozonlu Araba Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Vücuttan, evcil hayvanlardan, dumandan, küften kaynaklanan kokuların giderilmesinde en etkili yöntemdir. Kusmuk, süt, vücut kokusu, idrar, dışkı ve bakteri içeren diğer kötü maddeler gibi dökülmelerden kaynaklanan kokuları da ortadan kaldırabilir.
Ozon rahatsız edici gazları arayarak ortadan kaldırır. Su, hava, kumaşlar ve duvarlar ve tavanlar gibi diğer yüzeylerdeki safsızlıklarla reaksiyona girer.
Ozon araba tedavisi, koku kaynağına ulaşılamıyorsa veya bir panelin arkasına yerleştirilmişse en etkilidir.
Mikroorganizmalar bu tedavi ile anında yok edilir.
Bu işlem koku kaynağını okside eder ve öldürür. Bu işlemden sonra arabanız taze kokacaktır.

Ozon Araç Temizliği Ne Kadar Sürer?

Kokunun yoğunluğuna göre ozon temizleme makinesi bir arabada ortalama 30-120 dakika çalışır.

Arabalarda Ozon Temizliği İşe Yarar mı?

Evet. Ozon jeneratörü, kokuyu giderene kadar arabanızda kalır. Araba detaycısı, tedaviyi yapmadan önce arabanızı temizleyecektir. Ozon gazı yaklaşık yarım saatlik temizliği sonrası parçalanır, bu nedenle sağlığınız için bir tehdit oluşturmaz.

ANL Garage Whatsapp