Pasta Cila

Araba Pasta Cilası Ne Zaman Yapılır?

Arabayı yıkadıktan sonra

Araba cilası en iyi şekilde temiz bir yüzeye uygulanır, bu nedenle arabayı yıkadıktan sonra herhangi bir kir veya pisliği temizlemek için kullanılmalıdır.

Uzun bir yolculuktan önce

Uzun bir yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız, önceden araba cilası uygulamak, boyayı UV ışınlarının, kuş pisliklerinin ve diğer çevresel kirleticilerin neden olduğu hasarlardan korumaya yardımcı olabilir.

Kış aylarında

Araba cilası, özellikle havanın daha sert olduğu ve aracın çevresel hasara daha fazla maruz kaldığı kış mevsiminde faydalı olabilir.

Boya donuk veya solmuş göründüğünde

Arabanızın boyası donuk veya solmuş görünmeye başladıysa, araba cilası uygulamak aracın parlaklığını ve canlılığını geri kazanmasına yardımcı olabilir.

Yılda bir ya da iki kez

Boyada önemli bir hasar veya aşınma olmadıkça genellikle yılda bir veya iki defadan fazla araba cilası kullanmak gerekli değildir.

Pasta Cila Yaptırmanın Faydaları

Araba pasta cila, bir arabanın görünümünü korumak ve boyasını çevresel hasarlardan korumak için önemlidir. Her iki ürün de farklı amaçlara hizmet eder ve farklı çeşitlerde gelir. Araba pasta ve araba cilası kullanmanın farklı faydalarından bazıları şunlardır:

  • UV ışınlarından, kuş pisliklerinden ve diğer çevresel kirleticilerden kaynaklanan hasarı önlemeye yardımcı olan boya üzerinde koruyucu bir tabaka oluştururlar.
  • Boyanın parlaklığını arttırmaya yardımcı olarak parlak, cilalı bir görünüm verirler.
  • Su direncini artırmaya yardımcı olurlar, suyun arabanın yüzeyine yapışmak yerine yuvarlanmasına ve potansiyel olarak paslanmaya ve hasara neden olmasına neden olurlar.
  • Kir ve artıkların cilalı yüzeye yapışma olasılığı daha düşük olduğundan, arabanın temizlenmesini kolaylaştırırlar.
  • Boya için uzun süreli koruma sağlarlar ve aracınızın aylarca en iyi şekilde görünmesini sağlarlar.
  • Boyanın yüzeyindeki küçük çizikleri ve girdap izlerini gidererek boyaya pürüzsüz ve eşit bir yüzey verir.
  • Otomobilin renginin derinliğini ve zenginliğini ortaya çıkararak daha canlı ve canlı görünmesini sağlarlar.
  • Boyanın zamanla solmasına ve bozulmasına neden olabilecek UV ışınlarından korunmasına yardımcı olurlar.
ANL Garage Whatsapp