Kumaş Oto Koltuk Su Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Rastgele bir günde, arabanın camlarını kapatmayı unutmuş ve gece boyunca açık bırakmış olabilirsiniz ve şiddetli bir yağmur yağmış olabilir. Ertesi gün arabanızın yanına geldiğinizde tek gördüğünüz araba koltuklarınızdaki su lekeleri! Bu su lekelerini nasıl çıkaracağınızı önceden öğrenerek kendinizi biraz stresten kurtarabilirsiniz. Bu yazıda, bir kumaş araba koltuğundan su lekesinin nasıl çıkarılacağına ilişkin farklı adımların üzerinden geçeceğiz .

Oto koltuklarından su lekesini çıkarmak için izlenecek adımlar nelerdir?

Kumaş bir araba koltuğundan su lekelerini çıkarmak için birkaç pratik ve etkili adım burada açıklanmaktadır.

Temizlik için gerekli malzemeleri toplayın

Temizleme işlemine devam etmeden önce toplamanız gereken bazı malzemeler vardır. Elektrikli süpürge, döşeme temizleyici, yumuşak kıllı fırçalar, temiz, açık renkli bez, sirke ve su bunlardan bazılarıdır.

Arabanın genel temizliğini yap

Derinlemesine temizlikten önce, küçük ve kumlu kirleri temizlemek için aracı vakumlayın. Lekelerin kötüleşmesine izin vermemek için başlangıçta bu kiri çıkarmak iyidir.

elektrikli süpürge ile arabanın koltuklarını temizleme

Doğru temizleyiciyi seçin

İlk olarak, doğru döşeme malzemesini belirleyin ve malzeme üzerinde çalışan temizleyiciyi seçin. Bazı temizleyiciler tüm malzeme türlerinde kullanılabilir, ancak hepsinde kullanılamaz, bu nedenle buna göre seçim yapın.

Beyaz sirke ve damıtılmış suyu eşit miktarlarda karıştırarak ev yapımı bir solüsyon hazırlayabilirsiniz. Bu temizleme solüsyonu her zaman tüm döşeme malzemesinde işe yaramayabilir, bu nedenle her zaman kaliteli bir temizleyici kullanılması önerilir.

Kir ve su lekelerinden kurtulmak için, temizleyiciyi mikrofiber bir havluya püskürtün ve silin. Ardından, havluyu ve kalan temizleyiciyi atın. Saç kremi kullanmak kadar kolay – sadece ovalayın, birkaç dakika bekletin ve daha sonra fazlalığı mikrofiber bir havluyla silin ve döşemeniz tamamen temiz olacaktır.

Bir fırça kullanarak kalan kiri temizleyin ve yüzeyi silin

Yumuşak, kıllı bir fırça kullanarak kalan kiri temizleyin. Malzemeye zarar vermemek için koltukların sertçe ovulması önerilmez. Kirleri fırçayla temizledikten sonra kuru ve açık renkli bir havlu ile yüzeyi silin. Açık renkli bir havlu kullanarak silmek, lekenin tamamen çıkıp çıkmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Araba koltuklarını kurutun

Kurutma sürecini hızlandırmak için fön makinesi veya vantilatör kullanabilir veya arabanın camlarını açık tutabilirsiniz. Ekstra koruma için araba koltuğu kılıflarını kullanabilirsiniz; bunu yaparak, araba koltuklarının gelecekte hasar görmesini önleyebilirsiniz.

Sonuç olarak

Arabanıza iyi bakarsanız su lekesi derdiniz olmaz. Yine de bazen bundan kaçınamazsınız. Araba koltuğunuzda su lekesi bulursanız, daha kötüye gitmeden bunları çıkarmak için hemen harekete geçin. Belirli bir temizleyiciyi kullanmadan önce, döşemenizle uyumlu olup olmadığını göremeyeceğiniz bir yere uygulayarak test edin. Araba koltuğuna su, kir ve diğer içeceklerin girmesini önlemek için yüksek kaliteli koltuk kılıfları kullanın.

ANL Garage Whatsapp